Achtung:
Your browser is outdated. Please note that Gunfinder may not work properly in some places. You should update your browser as soon as possible. Learn more here!
This listing is based on a mirrored offer, where the listing data was synced to us from a shop, dealer, or external marketplace. Please note that temporary price discrepancies may occur due to possible delays in data transmission.
Source
Zbraně Šubrt
Last updated
about 13 hours ago
Description
Note:
The item is located abroad. Please note that delivery conditions, shipping times, and/or the purchase process may differ.
Garmin Xero C2 – nová generace přesného radarového chronografu
Garmin Xero C2 představuje druhou generaci velmi úspěšného kompaktního radarového chronografu Garmin. Zachovává jednoduchost, malé rozměry a vysokou přesnost modelu Xero C1 Pro, ale přidává rychlejší elektroniku a řadu funkcí zaměřených především na sportovní střelce, přebíječe, lovce a střelce na dlouhé vzdálenosti.
Chronograf umožňuje přesně měřit skutečnou rychlost střely bez nutnosti používat klasické optické brány nebo montovat měřicí senzor na hlaveň zbraně. Xero C2 stačí umístit vedle zbraně, nasměrovat směrem ke střelbě a zahájit měření.
Díky radarovému principu funguje zařízení ve dne, za zhoršených světelných podmínek i na kryté střelnici.
Pro střelce zabývající se přebíjením, Long Range, PRS, F-Class nebo ELR je znalost skutečné úsťové rychlosti jedním ze základních údajů potřebných pro vývoj konzistentního střeliva a následný přesný balistický výpočet.
Měření rychlosti od 100 do 5 000 fps
Garmin Xero C2 dokáže měřit velmi široké spektrum projektilů v rozsahu od 100 do 5 000 fps, tedy přibližně od 30 do 1 524 m/s.
Díky tomu je možné jeden chronograf používat nejen pro klasické kulové zbraně, ale také pro pistole, vzduchovky, luky, kuše nebo airsoft.
Podporované maximální rychlosti:
kulovnice – až 5 000 fps / 1 524 m/s,
pistole – až 5 000 fps / 1 524 m/s,
vzduchovky – až 2 000 fps / 609 m/s,
luky a kuše – až 600 fps / 182 m/s,
airsoft – až 1 000 fps / cca 304 m/s,
ostatní podporované projektily – až 5 000 fps / 1 524 m/s.
Chronograf je proto vhodný od nízkovýkonných vzduchových zbraní až po velmi rychlé střely používané ve výkonných kulových rážích.
Přesnost až ±0,1 %
Pro měření střel z pušek Garmin uvádí přesnost ±0,1 % naměřené rychlosti.
U pistolí, luků a vzduchových zbraní je výrobcem udávaná přesnost ±0,4 %.
Taková přesnost umožňuje používat Xero C2 nejen k orientačnímu měření továrního střeliva, ale zejména při vývoji a kontrole přesných přebíjených laborací.
Při střelbě na dlouhé vzdálenosti může být rozdíl několika metrů za sekundu významný, protože se následně projeví ve vertikálním rozptylu zásahů a přesnosti balistického výpočtu.
Automatické určení skutečné úsťové rychlosti
Xero C2 používá pokročilý algoritmus, díky kterému není nutné ručně zadávat vzdálenost chronografu od ústí hlavně pro přepočet na skutečnou úsťovou rychlost.
Přístroj rovněž automaticky kontroluje případné rušení jinými radarovými zařízeními a v případě potřeby může vybrat vhodný radarový kanál.
Použití je díky tomu velmi jednoduché:
zapnout chronograf,
zvolit typ projektilu,
správně jej umístit vedle zbraně,
nasměrovat jej směrem k terči,
začít střílet.
Rapid Fire – až 10 ran za sekundu
Jednou z největších změn oproti Xero C1 Pro je rychlejší zpracování radarových dat.
Garmin Xero C2 dokáže v režimu pro pušku zaznamenat v závislosti na rychlosti projektilu až:
10 výstřelů za sekundu.
V pistolovém režimu může zaznamenat až:
3 výstřely za sekundu.
Chronograf je tak podstatně vhodnější také pro rychlé střelecké série, dynamickou střelbu nebo testování samonabíjecích zbraní.
Střelec již nemusí mezi jednotlivými ranami čekat na zpracování výsledku.
Resume Session – přerušte měření a pokračujte později
Velmi praktickou novinkou Xero C2 je možnost přerušit měřicí relaci a později v ní pokračovat.
Při testování několika zbraní nebo laborací je tak možné například:
vystřelit sérii z první zbraně,
nechat hlaveň vychladnout,
přejít na jinou zbraň,
zahájit nebo obnovit jinou relaci,
následně se vrátit k původnímu měření.
Data jednotlivých zbraní nebo laborací zůstávají oddělená.
Tato funkce je mimořádně praktická při vývoji přesného přebíjeného střeliva, kdy střelec během jednoho dne porovnává větší množství laborací.
Statistiky série přímo v chronografu
Garmin Xero C2 nezobrazuje pouze rychlost jednotlivých střel.
Naměřená data automaticky statisticky vyhodnocuje.
K dispozici jsou například:
rychlost jednotlivých ran,
minimální rychlost,
maximální rychlost,
průměrná rychlost série,
Extreme Spread – ES,
Standard Deviation – SD,
kinetická energie projektilu,
Power Factor.
Jednotlivé chybné nebo nežádoucí rány lze z vyhodnocení odstranit.
Při vývoji přesné laborace patří zejména hodnoty ES a SD mezi důležité ukazatele konzistence střeliva.
Nízká směrodatná odchylka rychlosti zpravidla znamená konzistentnější laboraci a menší vertikální rozptyl způsobený rozdílnou úsťovou rychlostí při střelbě na dlouhé vzdálenosti.
Garmin ShotView
Xero C2 lze pomocí Bluetooth propojit s aplikací Garmin ShotView v kompatibilním telefonu.
Aplikace umožňuje:
sledovat živá data z chronografu,
ukládat jednotlivé střelecké relace,
analyzovat naměřené rychlosti,
sledovat průměr, ES a SD,
přidávat poznámky k jednotlivým ranám,
přidávat poznámky k celé relaci,
označit výstřel ze studené nebo čisté hlavně,
vyřadit konkrétní ránu z výpočtu průměru a SD,
spravovat dlouhodobou historii měření.
Díky tomu lze například vytvořit samostatné relace pro jednotlivé zbraně, střely, prachy nebo navážky a později jejich výsledky jednoduše porovnávat.
Integrace s Applied Ballistics
Jednou z nejvýznamnějších novinek modelu Xero C2 je propojení s ekosystémem Applied Ballistics.
Naměřenou úsťovou rychlost lze přenést do Applied Ballistics a následně ji použít při výpočtu balistického řešení.
Xero C2 spolupracuje také s aplikací Applied Ballistics Quantum.
Pro Long Range a ELR střelce je tato funkce velmi praktická, protože naměřenou rychlost není nutné ručně přepisovat z chronografu do balistického solveru.
Přesná aktuální úsťová rychlost patří společně s kvalitním BC střely a správně zadanými atmosférickými podmínkami mezi nejdůležitější vstupní hodnoty přesného balistického výpočtu.
Propojení s kompatibilními Garmin hodinkami
Xero C2 lze propojit s vybranými kompatibilními hodinkami Garmin.
Hodinky mohou fungovat jako druhý displej a ovládací zařízení chronografu.
Podle konkrétního kompatibilního modelu lze:
zobrazovat živá data z měření,
sledovat jednotlivé výstřely,
ovládat střeleckou relaci,
importovat naměřenou úsťovou rychlost do ekosystému Applied Ballistics.
Velkou výhodou je, že střelec nemusí po každém výstřelu měnit polohu a kontrolovat samotný chronograf.
To je praktické zejména při střelbě vleže nebo při přesných střeleckých disciplínách.
Mezi podporované řady patří vybrané modely například:
Garmin tactix,
Garmin fenix,
Garmin Instinct,
Garmin D2.
Konkrétní kompatibilitu doporučujeme ověřit podle aktuálního seznamu Garmin pro daný model hodinek.
Až 200 uložených relací
Interní paměť Garmin Xero C2 umožňuje uložit až:
200 měřicích relací
před nutností synchronizovat data s aplikací ShotView.
To představuje výrazné rozšíření proti Xero C1 Pro, který umožňuje uložit 50 relací.
Chronograf je tak vhodný i pro několikadenní střelecké akce nebo rozsáhlé testování laborací bez nutnosti neustálé synchronizace s telefonem.
Funguje s tlumičem, úsťovou brzdou i kompenzátorem
Garmin Xero C2 dokáže spolehlivě zaznamenávat také výstřely ze zbraní vybavených:
zvukovým moderátorem / tlumičem,
úsťovou brzdou,
kompenzátorem.
To je významná výhoda zejména u současných sportovních a Long Range sestav, kde jsou tato úsťová zařízení běžnou součástí zbraně.
Chronograf není závislý na detekci zvukové rány.
Zesílené tělo – možnost montáže na zbraň
Konstrukce Xero C2 byla oproti předchozí generaci zesílena.
Tělo zařízení je navrženo tak, aby odolávalo zpětnému rázu při použití chronografu s odpovídajícím volitelným držákem přímo na zbrani.
Standardně lze chronograf používat na dodávaném malém stativu.
Závit:
1/4"-20
je standardní fotografický závit, takže Xero C2 lze umístit také na řadu dalších běžných stativů a držáků.
Kompaktní rozměry
Jednou z nejsilnějších vlastností řady Garmin Xero jsou její rozměry.
Samotný chronograf měří pouze:
77 × 60,5 × 34,44 mm
a váží:
123,2 g bez stativu.
Se stativem je hmotnost přibližně:
178,2 g.
Na rozdíl od starších velkých radarových chronografů se tak Xero C2 bez problémů vejde do kapsy, střelecké brašny nebo kufru se zbraní.
Chronograf proto není zařízení, které střelec nechá doma kvůli jeho velikosti – lze jej mít prakticky neustále ve střelecké výbavě.
Displej čitelný na slunci
Garmin používá transflektivní monochromatický displej s vysokou čitelností i na přímém slunci.
Velikost displeje:
33 × 44 mm
Úhlopříčka:
55 mm / 2,2"
Rozlišení:
240 × 320 px
Ovládání probíhá pomocí fyzických tlačítek, což je na střelnici praktické i v rukavicích nebo za nepříznivého počasí.
Výdrž až 2 000 ran
Vestavěný dobíjecí lithium-iontový akumulátor nabízí výdrž až:
2 000 zaznamenaných výstřelů
nebo až 6 hodin provozu
na jedno nabití.
Nabíjení a datové připojení probíhá prostřednictvím USB-C.
Chronograf tak bez problémů zvládne běžný celodenní trénink nebo rozsáhlé testování několika laborací.
Odolnost IPX7
Garmin Xero C2 má stupeň voděodolnosti:
IPX7
a je navržen pro použití na venkovních střelnicích a v terénu.
Provozní rozsah teplot je:
-10 až +55 °C.
Garmin Xero C2 vs. Xero C1 Pro
Xero C2 přímo navazuje na velmi úspěšný Xero C1 Pro.
Základní parametry zůstávají podobné – oba chronografy jsou velmi malé, přesné a zvládají měřit projektily až do 5 000 fps.
Xero C2 ale přidává několik významných funkcí.
Hlavní výhody Xero C2 proti Xero C1 Pro
Rapid Fire
Xero C2 zvládá v puškovém režimu až 10 ran za sekundu.
Resume Session
Uloženou relaci lze přerušit, přejít na jinou zbraň a následně se k původnímu měření vrátit.
Applied Ballistics
Naměřené úsťové rychlosti lze jednoduše přenášet do ekosystému Applied Ballistics.
Garmin hodinky
Xero C2 umožňuje využít kompatibilní Garmin hodinky jako druhý displej a ovladač.
Větší paměť
Xero C1 Pro: až 50 relací.
Xero C2: až 200 relací.
Zesílené tělo
Konstrukce C2 je navržena také s ohledem na použití s odpovídajícím držákem na zbrani.
Pokud střelec požaduje pouze spolehlivé měření úsťové rychlosti a základní statistiky, Xero C1 Pro stále nabízí velmi dobré řešení.
Pro náročnějšího sportovního střelce, Long Range nebo ELR střelce a uživatele Applied Ballistics je však Xero C2 podstatně komplexnější systém.
Srovnání Garmin Xero C2 s konkurenčními chronografy
Mezi hlavní alternativy Garmin Xero C2 patří zejména:
Labradar LX,
FX True Ballistic Chronograph,
MagnetoSpeed V3.
Každý z těchto systémů používá trochu odlišnou koncepci a má jiné přednosti.
Garmin Xero C2 vs. Labradar LX
Labradar LX je rovněž velmi kompaktní radarový chronograf.
Nabízí měřicí rozsah přibližně:
65 až 5 000 fps
a výrobcem udávanou přesnost za optimálních podmínek přibližně:
±0,1 %.
Z hlediska základního měření úsťové rychlosti jde o přímého konkurenta Garminu.
Xero C2 však nabízí velmi zajímavé rozšíření především pro sportovní střelce:
až 10 ran za sekundu,
Resume Session,
integraci s Applied Ballistics,
propojení s kompatibilními Garmin hodinkami,
200 uložených relací,
ekosystém aplikace ShotView.
Pro uživatele Garmin hodinek nebo Applied Ballistics tak může Xero C2 vytvořit výrazně propojenější systém.
Garmin Xero C2 vs. FX True Ballistic Chronograph
FX True Ballistic Chronograph představuje technologicky velmi zajímavou alternativu.
Také používá radarovou technologii, ale jeho hlavní specialitou je schopnost sledovat rychlost projektilu v několika vzdálenostech během letu.
Díky tomu lze z naměřeného zpomalování střely určit její skutečný balistický koeficient.
FX True Ballistic umožňuje nastavit čtyři vzdálenosti měření a pracovat s modely odporu G1 nebo G7.
Maximální rychlost měření je podle aktuální specifikace výrobce až přibližně:
4 500 fps.
FX True Ballistic je zajímavější, pokud:
chcete měřit rychlost střely v několika vzdálenostech,
chcete experimentálně určovat skutečný BC střely,
provádíte detailní vývoj nebo testování projektilů.
Garmin Xero C2 je zajímavější, pokud:
prioritou je rychlé a jednoduché měření úsťové rychlosti,
často měníte zbraně nebo laborace,
používáte Applied Ballistics,
používáte kompatibilní Garmin hodinky,
potřebujete zaznamenávat velmi rychlé série,
chcete co nejmenší chronograf pro běžné používání.
Zjednodušeně lze říci, že FX True Ballistic se více zaměřuje na detailní analýzu letu projektilu, zatímco Garmin Xero C2 na maximálně jednoduché a rychlé získání přesné úsťové rychlosti a její další využití v balistickém ekosystému.
Garmin Xero C2 vs. MagnetoSpeed V3
MagnetoSpeed V3 používá proti Garminu zcela jiný princip.
Nejde o samostatně stojící radarový chronograf. Rychlost střely měří pomocí elektromagnetických senzorů umístěných v tzv. bayonetovém snímači instalovaném pod dráhou střely.
Snímač se obvykle upevňuje přímo na hlaveň nebo tlumič.
MagnetoSpeed V3 je dlouhodobě osvědčený systém a jeho výhodou je vysoká spolehlivost nezávislá na světelných podmínkách.
Garmin Xero C2 však nabízí podstatně jednodušší použití.
Při standardním použití:
nic nemontujete na hlaveň,
nemusíte nastavovat vzdálenost senzoru od střely,
nemusíte přizpůsobovat upevnění průměru hlavně,
při změně zbraně chronograf jednoduše necháte stát vedle střelce.
To je velmi praktické zejména při vývoji laborací pro několik různých zbraní.
Pro koho je Garmin Xero C2 vhodný?
Xero C2 ocení především:
sportovní střelci,
přebíječi,
Long Range střelci,
ELR střelci,
F-Class střelci,
PRS střelci,
lovci,
uživatelé Applied Ballistics,
majitelé kompatibilních Garmin hodinek,
střelci testující nové laborace a střelivo.
Je vhodný jak pro kontrolu rychlosti továrního střeliva, tak pro detailní vývoj vlastních laborací.
Proč zvolit Garmin Xero C2?
Největší výhodou Xero C2 není jedna konkrétní technická hodnota, ale kombinace funkcí v mimořádně malém zařízení.
Chronograf nabízí:
přesnost až ±0,1 %,
rozsah až 5 000 fps / 1 524 m/s,
radarové měření,
až 10 ran za sekundu,
výpočet ES a SD,
výpočet energie a Power Factoru,
Resume Session,
paměť až 200 relací,
aplikaci Garmin ShotView,
podporu kompatibilních Garmin hodinek,
propojení s Applied Ballistics,
podporu zbraní s tlumičem a úsťovou brzdou,
zesílené tělo,
rozměry vhodné prakticky do kapsy,
výdrž až 2 000 ran.
Pro střelce, který chce jeden chronograf pro běžný trénink, přesné přebíjení i Long Range střelbu, představuje Garmin Xero C2 mimořádně univerzální řešení.
Celkový měřicí rozsah: 100–5 000 fps / cca 30–1 524 m/s
Kulovnice: až 5 000 fps / 1 524 m/s Pistole: až 5 000 fps / 1 524 m/s Vzduchovky: až 2 000 fps / 609 m/s Luky a kuše: až 600 fps / 182 m/s Airsoft: až 1 000 fps / cca 304 m/s Ostatní projektily: až 5 000 fps / 1 524 m/s
Rapid Fire – puška: až 10 ran/s Rapid Fire – pistole: až 3 rány/s
Extreme Spread – ES: ano Standard Deviation – SD: ano Průměrná rychlost série: ano Kinetická energie: ano Power Factor: ano
Resume Session: ano Applied Ballistics: ano Applied Ballistics Quantum: ano Kompatibilní Garmin hodinky: ano, vybrané modely Mobilní aplikace: Garmin ShotView Připojení: Bluetooth
Paměť: až 200 relací před synchronizací se ShotView
Displej: transflektivní monochromatický, čitelný na slunci Rozměr displeje: 33 × 44 mm Úhlopříčka displeje: 55 mm / 2,2" Rozlišení displeje: 240 × 320 px
Rozměry bez stativu: 77 × 60,5 × 34,44 mm Hmotnost bez stativu: 123,2 g Hmotnost se stativem: 178,2 g
Montážní závit: 1/4"-20
Napájení: vestavěný dobíjecí lithium-iontový akumulátor Výdrž: až 2 000 výstřelů nebo až 6 hodin
Rozhraní: USB-C
Voděodolnost: IPX7 Provozní teplota: -10 až +55 °C Teplota při nabíjení: 0 až +45 °C
Podpora zbraní s tlumičem: ano Podpora úsťových brzd: ano Podpora kompenzátorů: ano
With your consent, we recognize your browser on your next visit and see what hunters and sport shooters are really looking for. This helps us improve search and listings a little more every day and show you more of what interests you. Your data stays with us: we don't share it and we don't sell it.
You can change your choice at any time via the Cookie Settings link in the footer. What we store is described in our Privacy Policy.
Cookie Settings
Login, watchlist, language, and security features. These keep Gunfinder working for you and are always active.
If you agree, we'll recognize your browser on your next visit and better understand what hunters and shooters are really looking for. This helps us improve search and listings a little more every day. To do this, we store a random identifier on your device, valid for two years and containing no personal information. Without your consent, we only count anonymously. Use the next toggle to choose whether your profile may also influence what you see.
If you agree, we'll use your profile to show you offers and content on Gunfinder that match your interests: more of what you actually care about, less random stuff. Nothing gets hidden. This requires your consent to statistics, since without it there's no profile. As a quality check, a small number of users who consent will randomly see the non-personalized view. Your profile stays with us.
Cookies are disabled
Your browser doesn't allow cookies. We can't save your choice and won't ask again — only what's needed to run the site will be active. Features like login or watchlist require cookies and will remain unavailable until then.